AU students start their visit to the USA

A group of students from AKFA University (AU) arrived in the United States of America (USA) on a study visit. The visit is organized at the sponsorship of AKFA Group and support of Coca-Cola.

AU Business School students Bobur Madiev, Abror Ikromov, Rukhsora Tursunkulova and Khidoyat Sayfullaeva are part of the delegation. The delegation is headed by AU Vice-Rector Islom Qobiljonov.

It should be recalled that Bobur Madiev, Abror Ikromov, Rukhsora Tursunkulova and Khidoyat Sayfullaeva became the winners of the Harvard Business Case Competition, which was organized by AU in February-May 2022.

As part of the competition, the participants had to analyze the situation in certain companies and develop their proposals to improve the financial and economic position of the analyzed organizations.

Following the results of the competition, Coca-Cola Senior Franchise Manager Shadab Khan and AKFA Group CEO Kamran Gulyamov announced that the winners of the Harvard Business Case Competition will visit the World of Coca-Cola in Atlanta (USA).

The World of Coca-Cola is a museum dedicated to the history of Coca-Cola, located in Atlanta on Baker Street, not far from where John Pemberton first formulated the drink.

During the visit to the US, the AU delegation will visit the sights of New York and Washington along the World of Coca-Cola in Atlanta.

AU talabalari AQSh safarini boshladilar

AKFA Universitetining (AU) bir guruh talabalari Amerika Qoʻshma Shtatlariga (AQSh) oʻquv safari bilan yetib keldilar. Tashrif AKFA Group homiyligida va Coca Cola kompaniyasi yordamida tashkil etildi.

Delegatsiya tarkibida AU Biznes maktabi talabalari Bobur Madiyev, Abror Ikromov, Ruxsora Tursunqulova va Hidoyat Sayfullayevalar bor bo’lib, delegatsiyaga AU prorektori Islom Qobiljonov boshchilik qilmoqda.

Eslatib oʻtamiz, Bobur Madiyev, Abror Ikromov, Ruxsora Tursunqulova va Hidoyat Sayfullayeva joriy yilning fevral-may oylarida boʻlib oʻtgan Garvard biznes-keys tanlovi gʻolibi boʻlishgan.

Tanlov doirasida ishtirokchilar ayrim korxonalardagi vaziyatni tahlil qilib, ushbu tashkilotlarning moliyaviy-iqtisodiy holatini yaxshilash boʻyicha oʻz takliflarini ishlab chiqishlari kerak edi.

Tanlov yakunlariga koʻra, Coca-Cola katta franchayzing menejeri Shadab Xon va AKFA Group bosh direktori Kamron Gʻulomov Garvard biznes-keys tanlovi gʻoliblarga Atlantadagi (AQSH) Coca-Cola olamiga tashrif buyurish imkonini taqdim qilishdi.

World of Coca-Cola — bu Coca-Cola tarixiga bagʻishlangan muzey boʻlib, Atlantadagi Beyker koʻchasida, Jon Pemberton ushbu ichimlik formulasini birinchi marta yaratgan joydan unchalik uzoq boʻlmagan joyda joylashgan.

AQSh safari davomida AU delegatsiyasi Atlantadagi Coca-Cola dunyosi bilan birga Nyu-York va Vashingtonning diqqatga sazovor joylariga tashrif buyurishni ham rejalashtirilgan.

Студенты AU начали свой визит в США

Группа студентов Университета AKFA (AU) прибыла в Соединенные Штаты Америки (США) с учебным визитом. Данный визит организован при спонсорской поддержки AKFA Group и с помощью компании Coca Cola.

В состав делегации вошли студенты Бизнес школы AU Бобур Мадиев, Аброр Икромов, Рухсора Турсункулова и Хидоят Сайфуллаева, возглавляет делегацию Проректор AU Ислом Кобилжонов.

Напомним, что Бобур Мадиев, Аброр Икромов, Рухсора Турсункулова и Хидоят Сайфуллаева стали победителями конкурса Harvard Business Case Competition. Конкурс был организован в феврале-мае 2022 года.

В рамках конкурса участники должны были проанализировать ситуацию в определенных компаниях и разработать свои предложения для улучшения финансово-экономических позиций анализируемых организаций.

По итогам конкурса, старший франчайз менеджер Coca-Cola Шадаб Хан и глава AKFA Group Камран Гулямов объявили, что победители Harvard Business Case Competition посетят World of Coca-Cola («Мир Кока-Колы») в Атланте (США).

World of Coca-Cola — это музей, посвященный истории кока-колы, расположенный в городе Атланта на Бейкер-Стрит, недалеко от места, где Джон Пембертон впервые создал формулу этого напитка.

Во время визита в США, делегация AU посетят достопримечательности Нью-Йорка и Вашингтона наряду с World of Coca-Cola в Атланте.